Aktywny wypoczynek – spędź biwak na łące

Lato to czas aktywności w plenerze. Piękna pogoda, kwitnące rośliny sprzyjają spędzaniu czasu na zewnątrz. Spotkania z rodziną czy znajomymi bardziej cieszą w słońcu. Jest to również okres wakacyjny. Całkiem sporo osób wybiera o tej porze roku pola biwakowe. Daje to możliwość zbliżenia się z naturą i zażycia sielskiego życia. Jakie uroki niesie z sobą biwakowanie?

Pojednanie z naturą

Z pewnością biwak, szczególnie w gronie bliskich jest wspaniałą przygodą. W rzeczywistości gdzie większość rzeczy możemy zrobić kilkoma kliknięciami w telefonie, jest to swoisty powrót do przeszłości. Konieczność rozbicia namiotu czy przygotowania sobie jedzenia w nieco surowych warunkach może być odmianą od wielkomiejskiego szumu.

Słuchanie kwilenia ptaków, obserwowanie kołyszących się drzew, kąpiele w jeziorze – to wszystko należycie kojarzy nam się z biwakiem. Przykładem miejsca, które idealnie nadaje się na tego typu wyprawę może być mazurska Krutynia. Pole namiotowe Krutyń jest tam umiejscowione nad jeziorem, otoczone lasem. Wzorowe warunki do wyciszenia i podładowania baterii.

Ile kosztuje organizacja biwaku?

Następną z zalet biwaków jest ich cena. Zazwyczaj jest ona znacznie niższa niż noclegi w hotelach. Pola campingowe często położone są na obrzeżach miast – to również wpływa na koszty. Wybierając tego typu miejsca płacimy głównie za kilka metrów ziemii, na której możemy rozbić namiot lub zaparkować kampera.

Zatem taka wycieczka może być nie tylko gwarantem zabawy, ale również może być zorganizowana niskim kosztem.

Czy pola namiotowe są dla każdego?

Pola namiotowe oferują też często udogodnienia, które znamy z cywilizacji w której żyjemy. Jest tam opcja skorzystania z elektryczności czy dostępu do bieżącej wody. Jednak w dalszym ciągu jest to zupełnie przeciwny biegun do wczasów typu all inclusive.

Wszystko zależy oczywiście od upodobań osób udających się w dane miejsce. Jeśli ktoś szuka odskoczni od miasta – pole namiotowe jest wspaniałą alternatywą dla zatłoczonych hoteli i wielkich ośrodków turystycznych. Kiedy szukamy ciszy i spokoju dobrym miejscem jest przytoczona wyżej Krutynia.

Pole namiotowe w tych okolicach daje gościom nie tylko prywatność. Oferuje też szereg dodatkowych atrakcji takich jak kajaki lub możliwość interakcji ze zwierzętami.

Ponadto pola namiotowe dają często możliwość zaparkowania przyczepami kempingowymi. Gdzieniegdzie można spotkać domki do wynajęcia – nie ma jednak co liczyć na pięciogwiazdkowy standard. Nie zmienia to faktu, że można tam znaleźć wszystkie niezbędne udogodnienia. Można się wtedy skupić na radości z czasu spędzanego z rodziną na łonie natury. Każdy conajmniej raz w życiu powinien spróbować wypoczynku w tym stylu.