Co warto zobaczyć w świętokrzyskim?

Początek roku często wiąże się z planowaniem krótszych i dłuższych urlopów, a w związku z tym, często weryfikujemy gdzie warto pojechać. Najpopularniejsze miejsca wakacyjne w Polsce to oczywiście morze oraz góry, ewentualnie Mazury. Warto jednak czasem zdecydować się na mniej popularne miejsca. Jednym z niedocenionych województw w wakacje jest świętokrzyskie.

Co warto zobaczyć w województwie świętokrzyskim?

Nie ulega wątpliwości, że najpopularniejszą atrakcją w świętokrzyskim jest Jaskinia Raj. Dla zwiedzających jest czynna od 1972 roku, a dla odwiedzających to miejsce udostępnionych jest aż 150 m ścieżek. Drugim popularnym i często wybieranym miejscem wycieczek jest Świętokrzyski Park Narodowy. Zdecydowanie góry te nie należą do najwyższych i nie zmęczą nas tak jak inne pasma, to fani pieszych wycieczek na pewno znajdą coś dla siebie.

Województwo świętokrzyskie to też Pacanów. Wszyscy fani Koziołka Matołka powinni wybrać się do Europejskiego Centrum Bajki, które nosi imię właśnie bohatera znanej wszystkim bajki. Opowiadając o interesujących miejscach to w Krajnie mieści się Park Rozrywki i Miniatur “Sabat”, który również jest świetną atrakcją do zobaczeniarównież dla dorosłych.

Noclegi w świętokrzyskim – gdzie je zarezerwować?

Bez wątpienia najczęściej wybieranym miejscem na bazę są Kielce. Największe miasto w województwie może zaproponować wiele noclegów, które będą idealne na wypoczynek. Inną opcją jest zakwaterowanie w Chęcinach. Ze względu na bliskość Jaskini Raj i zamku Chęciny jest to chętnie wybierana miejscowość noclegowa. Jeżeli planujecie o wiele lepiej odpocząć to pomyślcie o zarezerwowaniu noclegu w agroturystyce zamiast noclegu w mieście. W świętokrzyskim nie brakuje tego typu miejscówek. Brak miejskiego zgiełku i świeże powietrze potrafią naprawdę dobrze wpłynąć na nasz sen i samopoczucie.

Dodatkowe informacje o województwie

Województwo świętokrzyskie jest doskonałym wyborem dla wszystkich zainteresowanych łowieniem ryb. Możecie spróbować swoich sił w kilku miejscach znanych z dużej ilości ryb. Jeśli jednak nie znacie się za bardzo na wędkarstwie to pomyślcie o noclegu w agroturystyce w Świętokrzyskiem, która znajduje się blisko zbiorników wodnych, albo posiada bezpośredni dostęp do łowisk. Wtedy z dużą dozą prawdopodobieństwa znajdziecie kogoś, kto pomoże Wam w połowie. Powinniście również wiedzieć, że świętokrzyskie ma swój własny kurort wakacyjny. Sielpia jest położona nad niemałym jeziorem, które posiada kilka ciekawych plaż. Jeśli więc marzycie aby poczuć się trochę jak nad morzem, ale nie lubicie zgiełku, to odwiedźcie to miejsce.