Czym powinna się cechować dobra firma sprzątająca? O jakie kwestie zapytać przed wynajęciem?

Nie da się ukryć, że utrzymanie porządku w biurze nie zawsze jest prostym i łatwym zadaniem. Jeśli Twoi pracownicy nieszczególnie martwią się sprzątaniem po sobie albo po prostu pomieszczenia są bardzo przestronne i wymagają nieustannej pielęgnacji, niezbędna będzie firma sprzątająca. Ze względu na to, że branża ta stale się rozwija, a na rynku ma miejsce duża konkurencja, coraz ciężej wybrać odpowiednią. Doradzamy zatem, na co warto zwrócić uwagę.

Uważaj na cenne sprzęty

Nade wszystko istotne są kwestie takie jak ubezpieczenie OC, które w razie uszkodzenia jakiegokolwiek sprzętu pokrywa koszty jego naprawy lub kupna nowego egzemplarza. Będzie to konieczne, kiedy w biurze jest mnóstwo delikatnych urządzeń. Dobra firma sprzątająca będzie także posiadać certyfikaty świadczące o jakości usług, takie jak “Gwarant Czystości i Higieny” – nie jest to oczywiście obowiązkowy punkt, ale na pewno wart uwagi.

Jakość sprzątania

Co więcej, dobra firma sprzątającabędzie zaopatrzona w odpowiedni, specjalistyczny sprzęt. Nowoczesne urządzenia są niezbędne, aby sprzątanie biura było efektywne i sprawne. Podobnie jest ze środkami czystości, które powinny swoją jakością przekraczać te dostępne na półkach supermarketów.

Co oprócz sprzątania?

Profesjonalna firma sprzątająca będzie także zapewniać różnego typu usługi dodatkowe, takie jak grabienie liści czy odśnieżanie – jeśli zależy ci, aby te zadania również były wykonywane, z pewnością powinieneś o to spytać. Wybór odpowiedniej firmy sprzątającej może nie być prosty, ale gdy znajdziesz profesjonalistów w swojej dziedzinie, będziesz usatysfakcjonowany, a biuro będzie lśnić czystością.

Źródło: Cleanness