Indie – duchowa wyprawa

Indie są przepięknym państwem położonym na półwyspie Indyjskim. Przez wzgląd na ich nietypowy charakter, wielobarwność, kontrast a także tajemniczość są powszechnym miejscem na egzotyczne wakacje. Ludzie odwiedzający ten niezwykły kraj na cel swoich wypraw delektują się egzotyczną przyrodą, smaczną aromatyczną kuchnią, a także niezwykłymi starożytnymi indyjskimi świątyniami. Indie są krajem wyjątkowo chętnie odwiedzane przez osoby szukające wytchnienia od życia codziennego i pogonią za rzeczami doczesnymi. Można powiedzieć, że Indie są doskonałym miejscem dla osób szukających duchowego spokoju. Mieszkańcy są bardzo otwarci, gościnni i zawsze się uśmiechają. Przepiękne starożytne świątynie, czy odbywanie medytacji w duchowych miejscach, umożliwi osiągnięcie spokoju ducha i nabrać sił do codziennego życia. Które lokalizacje należy odwiedzić odbywając duchową wyprawę do Indii? Czy w tym państwie można doświadczyć czegoś duchowego i mistycznego? 

Wyjazd duchowy do Indii – starodawne świątynie

Indyjskie świątynie mają nietypowy charakter, a zarazem otacza je aura duchowości. Z tego powodu nie należy ich wykluczać organizując wyjazd duchowy do Indii. Często wycieczki organizowane przez biura podróży skupiają się zwłaszcza na stolicy i najpopularniejszych budowlach, jednakże Indie oferują o wiele więcej! Monumentalne budowle które zapierają dech w piersiach w zestawieniu z bujną roślinnością, to połączenie, które zachwyci każdego. Na pewno planując wyjazd duchowy do Indii, nie można pominąć świątyni Mahabodhi, innymi słowy Świątynia Wielkiego Przebudzenia. Jest to zabytek wpisany na listę UNESCO, wzniesiona w celu upamiętnienia oświecenia Buddy. Jest to punkt docelowy wielu pielgrzymów z całego świata, w którym panuje wyjątkowa atmosfera. Warto odbyć tam medytację. Świątynie znajdujące się  w Indiach zbudowane zostały zgodnie z zasadami starożytnej kultury wedyjskiej. Dzięki temu samo odwiedzenie tych miejsc napełnia ludzi dobrą energią.  

Egzotyczne plaże Indii – duchowa wyprawa

Poszukując spokoju ducha i wewnętrznej równowagi, nie można pominąć zapierających dech w piersiach, przepięknych, piaszczystych plaż. Warto udać się szczególnie na dwie z nich, które uchodzą za najpiękniejsze i odbyć relaksujące kąpiele morskie. Wysoki poziom zasolenia wody pozwoli uwolnić się od negatywnych emocji i korzystnie wpłynie na nasze zdrowie. Na jednej z takich plaż można , które wykonywane są przez profesjonalistów w specjalnie do tego przygotowanym ośrodku. Taki bliski kontakt z przyrodą w połączeniu ze starożytną medycyną indyjską niewątpliwie napełni nas dobrą energią na długo. Będąc w tym niesamowitym, magicznym kraju warto odbyć również górską wędrówkę do świętej góry Arunaczala. Tubylcy wierzą, że przejście jej dookoła zmywa negatywną karmę. Jest to miejsce, które każdego roku odwiedza wielu Indusów. 

Bezcenna moc jogi i medytacji 

Udając się do Indii trzeba spróbować sesji jogi a także medytacji. Nawet osoby, które z jogą nie miały nigdy wcześniej do czynienia, powinny jej spróbować podczas tej niezwykłej podróży. Takie pozwolą zrozumieć powody zaburzeń zdrowotnych, czy niebezpieczeństw jakie wynikają z dzisiejszego sposobu życia. Joga szczególnie pozytywnie wpływa na nasze mięśnie, więzadła a także pozwala utrzymać równowagę tak ciężką do osiągnięcia w codziennym życiu. Odwiedzając te wszystkie wyjątkowe miejsca w Indiach należy również odbyć sesje medytacji. Na pewno daje ona dużo pozytywnych korzyści takich jak relaks, poprawa snu, poprawa koncentracji. Celem medytacji jest pozbycie się negatywnych myśli i zrobienia przestrzeni na te pozytywne. 

Duchowa wyprawa do Indii – czy warto?

Bez wątpienia taka typu wyjazd bardzo różni się od tych proponowanych przez typowe biura podróży. Wyjazd duchowy do Indii jest idealny dla każdego bez względu na wyznawaną religię czy światopogląd. To kraj mający prastarą kulturę, który zachował tradycję duchowości. Trasa takiej podróży powinna być starannie przemyślana i zaplanowana, aby móc odwiedzić wszystkie istotne duchowo miejsca. Indie to kontakt z piękną przyrodą, to miejsce bajkowych widoków oraz kontakt z wyjątkowymi ludźmi zamieszkującymi ten kraj.