Jednoosobowa działalność – czy warto wynająć biuro rachunkowe czy załatwiać wszystko na własną rękę?

Nie ulega wątpliwości, że założenie i prowadzenie własnej działalności gospodarczej to kwestia ze wszech miar trudna i wymagająca całkowitego zaangażowania. Jedną z bardzo ważnych szczegółów, o których należy pomyśleć już na samym początku, jest księgowość. Możliwości jest w tym wypadku kilka. Niektórzy podejmują decyzję, żeby wynająć biuro rachunkowe, inni zatrudniają księgowego, a część przedsiębiorców decyduje się na własnoręczne przeprowadzanie księgowości oraz rozliczanie wszelkich faktur.

Która możliwość jest najlepsza?

Na to pytanie niestety nie ma konkretnej odpowiedzi, która doradzi każdemu. Tak naprawdę bowiem wszystko zależy od konkretnego przedsiębiorcy. Jeśli zakładasz jednoosobową działalność gospodarczą i jesteś osobą, która nie wie zupełnie nic na temat wszelkich aspektów prawnych i finansowych prowadzenia przedsiębiorstwa, na pewno biuro rachunkowe będzie względnie mało ryzykownym i opłacalnym rozwiązaniem. Co prawda będzie trzeba nieco za te usługi zapłacić, ale z pewnością cena jest o wiele mniejsza od prywatnej księgowej. Biuro rachunkowe zapewni ci pełen profesjonalizm oraz brak zbędnych zmartwień odnośnie tego, czy aby na pewno wszystko rozliczyłeś w prawidłowy sposób.

Spróbuj sam, jeśli czujesz się na siłach

Jeśli jednak masz znaczne doświadczenie w prowadzeniu księgowości i chcesz zaoszczędzić możliwie jak najwięcej pieniędzy, biuro rachunkowe prawdopodobnie nie będzie ci potrzebne. Powinieneś jednak pamiętać, że prowadzenie własnej firmy wiąże się z wieloma sprawami do załatwienia oraz ogromną liczbą obowiązków, więc możesz nie mieć czasu na dokładne prowadzenie księgowości.

W większości sytuacji w związku z tym lepiej będzie zlecić ten zakres zadań specjalistom w tej dziedzinie. 

Szukasz Biuro rachunkowe Praga Południe, a może interesuje Cię inna część Warszawy?
W tak dużym mieście działa wiele biur rachunkowych. Na pewno odnajdziesz rozwiązanie dla siebie.