Łowy na dzikie zwierzęta – co musi wiedzieć myśliwy?

Polowanie zbiorowe to na pewno jest niesamowite przeżycie, a przy okazji  sport na łonie natury. Jeśli jesteś już początkującym myśliwym, prawdopodobnie wiesz, jak zostać w ukryciu i śledzić zdobycz. Powinieneś użyć tej samej metody podczas polowania na dziki, ponieważ mają dobry słuch i węch, ale słaby wzrok. Nie ignoruj zwierzyny na którą polujesz, ponieważ zwierzęta są sprytne i z natury wiedzą jak unikać drapieżników. Spróbuj do ostatniej chwili pozostać nieuchwytnym, dzięki temu masz większą szansę na osiągnięcie celu.

Na co się poluje najczęściej w naszym kraju?

Polowanie na dziki w Polsce jest popularne i to zazwyczaj te zwierzęta stają się głównym celem dla myśliwych. Zwierzęta te są nadzwyczajne uważne, więc gdy, wędrują trzeba spokojnie podążać za nimi. Gdy jesteś pewny trafienia to zrób to sprawnie i szybko, ale ze zwiększoną ostrożnością. Każdy myśliwy powinien być zaznajomiony z anatomią swojej ofiary. Świnie mają grubą skórę, która chroni je przed trafieniem. Jak w przypadku każdego zwierzęcia możesz użyć przynęty. Na dziki najskuteczniejsza jest ta imitująca prosię zwane maciora, a także użyteczne może być użycie zapachów, które je wabią, np. jagody. Jest to dobra metoda i w zależności od Twoich potrzeb możesz zakupić ją w sklepie lub zrobić samoróbkę. Ta zwierzyna ma także dobry słuch, więc staraj się unikać wydawania niepokojących dźwięków. planując polowanie powinieneś zadbać o podstawowy sprzęt potrzebny do tego typu działań.

Co będzie Ci potrzebne na polowaniu?

Podstawowym dodatkiem jest lornetka. Będzie bez wątpienia niezwykle przydatna podczas podglądania zwierzyny i przewidywania zachowań naszej ofiary. Przy zwietzętach typu lis bardzo przydatny jest wabik. Gdy zwierzę znajduje się w zasięgu wzroku, trzeba zaciekawić je właśnie za pomocą tego narzędzia.

Biuro Ponowa – https://biuroponowa.pl/polowania-w-polsce/ organizuje także polowania na jelenie. Znając zachowania tych zwierząt, warto posługiwać się monokularami termowizyjnymi, ponieważ łowy te przebiegają z daleka od zwierzyny. To urządzenie powoduje, że będziesz mógł obserwować jelenia z dużej odległości. Można na nie polować indywidualnie i grupowo co sprawia, że taka organizacja polowań może wzbogacić Twoją wiedzę i umiejętności. Najlepiej polować w czasie rykowiska, za pomocą wabików typu muszli trytona, a nawet szkła z lampy naftowej.