Najlepsze domki nad morzem dla rodziny

Nadbałtyckie miejscowości od dawna cieszą się sporą popularnością wśród wczasowiczów. Jest to kierunek wyjątkowo chętnie wybierany w sezonie letnim zarówno przez osoby starsze, grupy przyjaciół, jak i rodziny z dziećmi. Ta ostatnia grupa wyjątkowo  poszukuje komfortowych noclegów z różnymi atrakcjami. Wyjątkowo chętnie poszukiwana forma noclegu przez rodziny z dziećmi to głównie wszystkim domki letniskowe. Teren wokół takich domków powinien być zadbany i w miarę możliwości wyposażony w dodatkowe atrakcje jak np. place zabaw czy boiska do gry w piłkę. Dlatego szukając najlepszj kwatery na wakacje zwłaszcza z dziećmi, warto wybrać komfortowe domki umiejscowione na pięknym terenie. Przez to zarówno najmłodsi jak i rodzice będą mieli możliwość relaksującego wypoczynku, a przecież po to są wakacje! Co należy wziąć pod uwagę poszukując komfortowych domków na wakacje dla rodzin z dziećmi? Lepiej wybrać domki całoroczne, czy letniskowe? Jakie wyposażenie tego typu obiektów jest istotne jeśli chodzi o rodzinne wakacje?

Jakie wyposażenie powinny mieć domki na rodzinny wyjazd nad morze?

Wyjazd nad morze z dziećmi jest niemałym wyzwaniem organizacyjnym, zwłaszcza kiedy rodzice również chcieliby odpocząć. Na co zwrócić uwagę poszukując luksusowych domków nad morzem? Warto przyjrzeć się wnętrzu domków, a zwłaszcza wyposażeniu, które ułatwia codzienne życie z dzieckiem jak np. wanienka do kąpieli, łóżeczko turystyczne, czy krzesełko do karmienia. Pomieszczenia w wakacyjnych domkach powinny być tak rozplanowane, aby zapewniały minimum prywatności jego mieszkańcom. Trzeba poszukiwać dwukondygnacyjnych, w których na parterze są salon oraz kuchnia, a na wyższej kondygnacji sypialnie. Przez to goście mogą dzień spędzać na dole, a na wypoczynek nocny udawać się na górę. Istotnym elementem jest również wyposażenie kuchni. Muszą się w niej znajdować takie przybory jak garnki, naczynia i sztućce. Nie może również zabraknąć lodówko – zamrażarki, płyty indukcyjnej czy ekspresu do kawy. Z pewnością bardzo potrzebne są meble na ubrania czyli różnego rodzaju szafy, komody, szafki nocne. W domkach dla rodzin z dziećmi nie może z cała pewnością zabraknąć łazienki wyposażonej w prysznic, wc, umywalkę. Potrzebnym wyposażeniem szczególnie przy małych dzieciach jest na pewno pralka. Zazwyczaj takie domki są budowane dla 4 lub 6 osób, ale nad morzem znajdują się również domki 8 – osobowe, które będą właściwym rozwiązaniem dla większych rodzin, albo rodzin wyjeżdżających razem z przyjaciółmi.

Położenie komfortowych domków nad morzem

Poszukując miejsca na rodzinne wakacje trzeba rozważyć również położenie ośrodka. Wybierając się na wakacje z małymi dziećmi ważne jest, żeby położony był blisko plaży, a jednocześnie niedaleko od sklepów czy atrakcji turystycznych. Sporo ośrodków z luksusowymi domkami jest tak właśnie położona, ale trzeba się liczyć również ze znacznie wyższą ceną za pobyt. Bez wątpienia idealnym położeniem jest również bliskość natury – lasów oraz łąk. Z pewnością rodziny z dziećmi powinny unikać zatłoczonych lokalizacji, gdyż w takim miejscu trudno jest zorganizować bezpieczne atrakcje dla najmłodszych. Niewątpliwie ośrodek musi być położony w bezpiecznym miejscu – niezbyt tłocznym, ale także nie w miejscach odludnych. Dlatego pośród rodzin dużą popularnością cieszą się małe nadmorskie miejscowości takie jak Sarbinowo czy Pobierowo.  

Co powinno znajdować się w idealnym ośrodku dla rodzin z dziećmi? 

Na pewno bardzo istotną kwestią jest to, aby taki ośrodek z domkami dla rodzin z dziećmi był starannie ogrodzony. Zapewni to bezpieczeństwo, a równocześnie swobodę dla najmłodszych. Rodzice będą mogli bezstresowo wypocząć na tarasie przy kawie, a dzieci bez problemu biegać po zamkniętym ośrodku. Ważne jest, aby na terenie obiektu znajdował się także plac zabaw z domkiem, zjeżdżalnią huśtawkami, piaskownicą oraz innymi atrakcjami dla dzieci. Najlepsze ośrodki mają wydzieloną część terenu dla osób aktywnych, gdzie znajdują się boiska do gry, a dla ceniących ciszę i spokój jest miejsce do wypoczynku jak np. altana. Trzeba pamiętać także o parkingu dla gości. W niektórych biektach znajdują się miejsca parkingowe przydzielone do każdego domku, co gwarantuje, że nie będzie problemu z parkowaniem. W nadmorskich miejscowościach bardzo popularne stały się fińskie luksusowe domki nad morzem wyposażone w całoroczne ogrzewanie. Dzięki temu można tam przyjeżdżać nawet późną jesienią. W sezonie letnim z kolei wytchnienie od upałów daje klimatyzacja, zainstalowana w każdym domku. Są to udogodnienia szczególnie doceniane przez rodziny z dziećmi. Wyjeżdżając na wakacje w takie miejsca praktycznie nie trzeba się o nic martwić, jedynie dobrze bawić i wypoczywać. Jest to szczególnie bardzo ważne w przypadku wakacji z dziećmi, dlatego trzeba odpowiednio wcześniej znaleźć dobre miejsce. Miejscowości nadmorskie są wyjątkowo tłumnie odwiedzane przez turystów w sezonie letnich urlopów. Trzeba wziąć to pod uwagę, aby mieć gwarancję, że w ostatniej chwili nie zabraknie noclegów. Wyjazd na wakacje bez zarezerwowanego odpowiednio wcześniej miejsca nie jest rozsądny, zwłaszcza podróżując z małymi dziećmi. Miejsce w takich ośrodkach można zarezerwować już z kilka miesięcy wcześniej.