Polowanie zbiorowe – kto i na jakich zasadach je organizuje?

Nie da się ukryć, że każde polowanie może przysporzyć obecnym niezwykłych przeżyć i doznań. W jego trakcie można odczuć wiele emocji, niekiedy bardzo sprzecznych, a także czystej adrenaliny. Zanim jednak ruszymy na polowanie, należy zapoznać się z kilkoma najbardziej kluczowymi informacjami i sugestiami na ten temat. 

Trochę teorii

Jednym z najbardziej powszechnych typów polowań jest polowania zbiorowe – Biuro Ponowa. Jest organizowane z reguły przez dzierżawcę lub zarządcę danego koła łowieckiego, a definicja mówi, że biorą udział w nim więcej niż dwie osoby – ale w przypadku polowania na zające, stwierdzenie “polowanie zbiorowe” jest słuszne dopiero wtedy, kiedy uczestniczy w nim ponad sześć osób. 

Najważniejsze zasady

Niezależnie jednak od konkretnych określeń, pewne zasady są niezmienne. Przede wszystkim w polowaniu nie może wziąć udział żadna osoba, która nie ukończyła osiemnastego roku życia. Co więcej, uczestnik tego wydarzenia nie może być pod wpływem alkoholu lub nielegalnych substancji odurzających. Istnieje także wiele reguł wiążących się z tym, że nie powinno się mieć odbezpieczonej broni w czasie, w którym nie jesteśmy na stanowisku – szczegółami na pewno podzielą się doświadczeni myśliwi tuż przed początkiem łowów.