Polskie morze kamperem czy przyczepą?

Różnica między przyczepą campingową a kamperem

Kamper jest kompletnym pojazdem. Jego wygląd przypomina lekko ciężarówkę, ma szoferkę i pomieszczenie do spania, łazienkę oraz kuchnię. Jest to samochód stworzony z myślą o podróżach, daje ogromną mobilność i jest wybitnie funkcjonalny dla prowadzącego, który nie musi się martwić, że holuje coś za sobą. Zajmuje też zdecydowanie mniej przestrzeni od przyczepy. Aby kierować znaczną część kamperów wystarczające jest typowe prawo jazdy kategorii B.

Przyczepa campingowa nie posiada silnika ani kabiny kierowcy – konieczne jest ciągnięcie jej aby ją przemieścić w docelowe miejsce. Plusem przyczepy jest możliwość ulokowania jej w jednym miejscu na dłuższy czas, a okolice odwiedzić autem. Warto wiedzieć, że nie wszystkie auta będą w stanie ciągnąć przyczepę campingową – konieczne jest aby miał właściwe wartości i hak.

Wszystko na temat wynajmu przyczep campingowych i kamperów

Zakup kampera lub przyczepy campingowej ma prawo wydawać się dużą inwestycją, w szczególności jeżeli myślimy aby podróżować nim raz w roku. W takim momencie przydatna może być wypożyczalnia kamperów i przyczep campingowych. W trakcie wynajmu przyczepy klient dostaje przyczepę, która jest całkowicie gotowa do wypoczynku. Nie trzeba samemu zamartwiać się o podkłady wodoodporne na materace albo butle gazowe. W sezonach letnich wynajem przyczepy możliwy jest na przynajmniej tydzień.

Aby wynająć kampera lub przyczepę z wypożyczalni, trzeba wydrukować i podpisać umowę wynajmu przyczepy. W wypożyczalni kamperów Legion w Gdańsku należy dodatkowo zadeklarować ile osób będzie z niej korzystało i jaka jest przybliżona trasa wypoczynku. Możecie zostać poproszeni o zostawienie kaucji zwrotnej, która jest zabezpieczeniem na wypadek uszkodzenia albo zanieczyszczenia przyczepy oraz kampera.

Parkowanie kampera i przyczepy campingowej w Gdańsku

Niesamowicie popularne jest lokowanie kamperów i przyczep na kempingach, na których za dopłatą można podłączyć wodę i prąd. W Gdańsku znajdziecie mimo to kilka miejsc, w których można postawić przyczepę campingową lub kampera i będą to po prostu parkingi, a nie pola namiotowe. Jako przykład takich lokalizacji może być parking w Brzeźnie, tuż obok plaży. Niestety nie podepniemy tam wody albo prądu, ale jest to zdecydowanie tańsza możliwość niż pole campingowe. Kolejnym tego typu terenem będzie parking na Westerplatte, który także jest przy samej plaży. 

Dla osób, dla których nie jest istotna odległość do plaży nad morzem, może satysfakcjonować parking przy jeziorze Jasień. Znajduje się w przepięknej lokalizacji, przy lesie i ze sporą ilością ścieżek rowerowych.